Kuchnia w salonie (aneks kuchenny)

W dzisiejszych czasach bardzo modne są także kuchnie w salonie. Dobrze zaaranżowana, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności doda uroku nawet w małym wnętrzu.  Urządzenie kuchni i salonu na małej powierzchni może być nie lada wyzwaniem.

 

Aneks kuchenny może być całkowicie otwarty na salon lub częściowo zamknięty. Otwarty dobrze sprawdza się w przypadku małej kuchni, stanie się on wizualnie powiększone i dobrze oświetlona w przypadku braku okna.

 Zabudowa w kuchni powinna odpowiadać wystrojowi wnętrza salonu, nada to estetycznego   wyglądu całego pomieszczenia.  Wyspa jest dobrym rozwiązaniem, może zarówno łączyć jak i oddzielać pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń spełnia funkcje blatu, stołu. W przypadku otwartej kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na szafki, które powinny być zamknięte, dlatego, że aneks będzie w widocznym miejscu w naszym mieszkaniu, ma to wpływ estetykę pomieszczenia. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji. W sytuacji gdy kuchnia nie posiada okien możemy zastosować okap, który nie tylko będzie spełniał swoje zadania lecz także nada kuchni efektywnego wyglądu.